Publikacja finansowana w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą
„Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2015-2018, 0059/NPRH4/H1b/83/2015,
Julian Przyboś – edycja tekstów rozproszonych i niepublikowanych.

II19 List do brata

II19 List do brata

II19 List do brata. List do brata pisany z wakacji w Juracie w związku z informacją o nagrodzie twórczej przyznanej przez Wojewódzką Radę Narodową w Rzeszowie:

Kochany Janie!

Dostałeś zapewne kartkę ode mnie z wakacyj, wiesz więc, gdzie jestem. Zamierzam tu wytrwać do końca sierpnia, choć jak dotychczas - wody tylko obfitość, a słońca brak. Chłodno i deszcz częsty, tak, że w sumie mieliśmy w ciągu 20 dni - 3 słoneczne. Ale przecież pogoda, jak donna, zmienna jest - i może w drugiej połowie wczasów uśmiechnie się i wyschnie.

Dostałem tu dzisiaj list z Prezydium WRN w Rzeszowie - przesłano mi go, przeadresowawszy, z Warszawy - w którym zawiadamiają o przyznaniu mi "nagrody twórczej" i zapraszają na 22 lipca, kiedy będzie wręczanie tych nagród. Odpisałem, że, niestety, nie mogę przyjechać, bo tak się złożyło, że muszę się zająć dzieckiem. Nagrodę przyślą mi więc zapewne pocztą. Ciekaw jestem, ile to wynosi? Czy nie mógłbyś się dyskretnie dowiedzieć, ile? Chciałbym wiedzieć, by zaplanować swój budżet. Z pewnością przeczytasz o tym w "Nowinach Rzeszowskich", gdzie wymienią sumę - napisz mi więc, proszę.

Zatrzymaliśmy w miłej pamięci ostatni nasz pobyt w Rzeszowie. Pozdrów od nas, proszę, Mikoszów - zasyłamy serdeczne pozdrowienia dla Twojej Żony,

Ściskam Cię

Julian

DOKUMENTY
1) II19 List do brata
II18 Nagroda twórczaZawiadomienie z Wydziału Kultury Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Rzeszowie o przyznaniu nagrody twórczej i zaproszenie do udziału w uroczystości wręczenia nagród, zaplanowanej na 22 lipca 1961. Przyboś nie pojechał po ...

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Rozumiem